You are currently viewing گام اول معروف شدن!
First Step to become famous

گام اول معروف شدن!

(توصیه ای برای افراد)

در این پست از نظری مفهومی و اصولی این حرکت را بررسی می کنیم.

اولین موضوعی که باید مد نظر قرار داد

  • چرا اصلا معروف بشوید؟ چه چیزی شما را به این مسیر سوق داده است؟ دنبال چه منافعی هستید؟ چه برداشتی خواهید داشت؟
 • دنیای خودتان را شکل بدهید، کی هستید؟ کجا هستید؟ چی دارید؟ و از همه مهمتر قابلیت ویژه ی شما چیست؟

نکته: میل به معروفیت یک غریزه ی الهیست وشامل همه ی انسان هاست، ماهیت امر چیز خوبیه ولی به چه بهایی؟ آیا معروفیت های توام با بی آبرویی ارزش دارد؟

همانطور که می دانید معروفیت با محبوبیت بسیار تفاوت دارد، آدم می تواند در هر زمینه ای معروف بشود، یک قاتل هم معروفه یا حتی یک دزد دریایی، معروفیت خوب با معروفیت بد در مفهوم معروفیت یکیه، شما در این مرحله شناس میشوید، شناخته شده ی عده ای مردم می شوید ولی محبوب آنها نیستید، محبوبیت یا چهره ی مردمی به معروفیتی توام با ویژگی های اخلاقی مورد تایید جامعه می گویند مثال فراوانه، ورزشکار مردمی یا بازیگر حامی حیوانات و برای باز شدن بهتر این بحث پیشنهاد می کنم فیلم Bronson را با بازی تام هاردی ببینید.

شما آدمی هستید که سالها به این موضوع فکر کردید و آمادگی ذهنی کامل دارید، به خود مغرور نشوید، اطلاعات و سئوالاتی که مطرح شد را روی کاغذ بنویسید تا به جمع بندی و راه صحیح برسید.

اصلا شما کی هستید؟ در چه چیزی می خواهید معروف بشوید؟( در حرفه در هنر در قابلیت های شخصی در چه چیزی) وجه تمایز شما در چیست ؟ در چه چیزی خاص هستید ؟ این قابلیت یا ویژگی می تونی در زمان حال بوقوع نپیوسته باشد ولی شما مسمم هستید و در این راستا می جنگید، مثلا فوتبالیست جهانی شدن!

آدم متوهمی نباشید، خواب و خیال نبینید، درسته که برای این راه نیاز به داشتن این ویژگی داریم ولی فقط برای شروع فقط برای جرقه ی اول کافیست، واقعا نمی دانم دلیلش چیست ولی واقعا یک امر کلی، همزمان با بلوغ انسان از نظر فیزیولوژی تا بلوغ فکری، همواره همه فکر می کنند آدم خاصی هستند دارای ویژگی های متمایزی هستند و در زمان مناسب با یه قدرت الهی شکوفا می شوند و زمین و زمان را در عجب و حیرت فراوان می گذارند، باز پذیرش این اصل برای من قابل قبول ولی بدون برنامه و مسیر صحیح خواب خرگوشی بیش نیست.

خب باید چکار کرد؟

تا به الان اگر با سئوالات بالا خودتون را به چالش کشیده باشید وضعیت فعلیتان را مشخص کردید، در این مرحله گام بعدیتان را ببینید، اول کلی و سپس جزئی، پنج سال دیگه کجام چکارم چی دارم یا ندارم یا حتی فراتر ده سال دیگه کجام، گام بعدی جزئی تر کردن زاویه دید، دو سال دیگه کجام و گام بعدی یک سال دیگه کجام، شش ماه دیگه کجام.

اگر مسیری که انتخاب کردید استخوان بندی صحیحی داشته باشد مسیر پیشرفت شما کامل مشخص میشود، مثلا من اگر بخواهم در پنج سال آینده یک باریستای حرفه ای باشم، متوجه کمبود های خودم در اطلاعات حرفه ام مدارکم و نیازمندی هایم می شوم، با مشخص شدن کمبود ها باید با برنامه ریزی به گونه ای که موجب دلزدگی شما از راه نشود، نیازمندی های مسیرتان را تکمیل کنید.

حالا یک سئوال پیش می آید – من از کجا می دانم که کجا می خواهم باشم؟

این سئوال بیانگر فاجعست، تو می خواهی معروف بشی و حتی نمی دونی که در چه چیزی ؟؟؟؟ برای جواب به این سئوال به علاقه مندی هایتان نگاه کنید نگاه به نیاز جامعه نکنید، دکتر مهندس دکتر مهندس، کار شما حرفه ی شما علاوه بر راهی برای کسب درآمد شما میبایست تفریح شما نیز باشد، بزبان دیگر هیچ اجباری در کاری که می خواهید بکنید نباشد و شما تماما از سر شوق و علاقه در این مسیر حرکت می کنید. خیلی ساده بگم، می دونید کی آدم موفقی میشید؟؟؟ زمانی که اگر برای یک کار ساده همه دو ساعت وقت می گذارند شما چندین برابر زمان بگذارید و روح جانتان را در آن کار ادغام کنید. اینجاست که کاری که می کنید کاری نیست که هر کسی بکند.

حالا سئوال، چند نفر می شناسید به معنای واقعی عاشق کارشان هستند، دیر سرکار میاد و زود فرار می کند، نشانه چیست؟

نکته: کار شما نباید زندگی شما باشد، زندگی نمی کنید که کار کنید، در واقع باید همیشه به همه ی ابعاد زندگیتان دقت کنید، کار یکی از آنهاست.

برای پیشرفتتان به چیزهایی نیاز دارید؟

برگردیم به بحث اصلی، با توجه به علاقه مندی هاتون مسیرتان را مشخص کردید، این مسیر هرچیزی می تواند باشد، سئوال بعدی فهمیدن نیازمندی های این راه، اولین نکته یافتن آدم های موفق در جهان و در کشور است، آنها را بسنجید چی دارند چه ها کردند و چگونه شما می توانید به یافته های آنها برسید، این جستجو زمان می برد، زمان بگذارید و به صورت کامل مسیر آیندتان را مشخص کنید، اگر دسترسی حضوری و از نزدیک به این افراد دارید حتما به یک کافه دعوتشان کنید و ازشون راهنمایی بخواهید هرگز پشت تلفن طرف سئوال پیچ نکنید، او نوکر پدر شما که نیست!!

نکته: آیا مسیری که افراد موفق رفتند مسیری که شما باید برید، هم آره و هم نه، آره برای اینکه مسیر امتحان شده مسیر امنیست درصد خطاش پایینه و کاملا مشخصه، از طرفی هم نه چرا که این مسیر ماحصل تلاش یک شخص در زمانی بغیر از زمان حال است و احتمال دارد در زمان فعلی خیلی  چیزها فرق کرده باشد، از طرفی دیگر شما قرار نیست کپی کسی باشید باید با حفظ ماهیت خودتان صرفا از افراد سرنخ بگیرید، آدم خلاقی باشید از مغزتان استفاده کنید راهکارهای جدید امتحان کنید و با توجه به توصیه افراد موفق مسیر خود را جلو ببرید.

حالا که کولمون بستیم چه کنیم که معروف یا موفق شویم!

نسبت به کلیه فضاهایی که می توانید خودتان را در آن بنمایش بگذارید مطلع باشید، کل دنیای ارتباطات اینستاگرام نیست، کلامتان را پیدا کنید شیوه ی بیانتان را پیدا کنید. مثال میزنم

اول از همه لحن شما و نحوه ی بیان شما باید به گونه ای باشد که در سطح و در اندازه ی جایگاهی که در آن هستید یا به آن می خواهید برسید باشد. دوم بنا به مسیری که انتخاب کردید فضا انتخاب کنید

مثال:

  • برای انتقال دیدگاه یا خبر یا نظر راجب بحثی در سطح یک تا دو پاراگاف و در قالب متن توئیتر
  • به اشتراک گذاری شرایط روزمره ی خود، پیشرفت های وحس حالتون از اینستاگرام
  • اشتراک ویدئو های آموزشی یا پیامی یا مستندی آپارات ، یوتیوب و ویمئو
  • برای اشتراک گذاری همه ی این موارد از تلگرام می توانید استفاده کنید یا نرم افزار های مشابه
 • وب سایت هم می تونه محلی برای ارائه ی خیلی از این موارد باشد ولی در قالب رسمی تر و با نظم قائده ی بیشتر.

یادتون باشه که هر چیزی به اشتراک نگذارید.

زمانی که در مسیرتان قدم برداشتید، دیگران را از این پیشرفت ها و اتفاق های این مسیرتان آگاه کنید

شرقی غربی نزنید بتوان در یک نگاه گفت این صفحه ی یه آرایشگر خلاق یا است،  از طرفی با توجه به توضیحات شبکه های اجتماعی هر کدام را دقیقا براساس ویژگی هایی که دارد استفاده کنید مثلا وب سایت مکانی برای نشان دادن علاقه ی شما به قرمه سبزی نیست ولی استوری اینستاگرام محل این کار است.

سئوال مهم، همیشه این سئوال از خودتان بپرسید برای چی شما را کسی باید فالو کنید و پیگیرتان باشد؟ چه چیز جذابی دارید؟

شما باید قصه گوهای ماهری باشید از طرفی دیگر بتوانید به بهترین نحوه لحظه را به اشتراک بگذارید، نمی گویم بروید کلاس قصه گویی و یا عکاسی ،فیلم سازی یا هرچی، بنا به لحن و بیانی که دارید با تمرین تلاش کنید داستان زندگی خودتان را جذاب تر تعریف کنید جذاب تر عکس بگیرید، فیلم بگیرید.

با وجود همه ی این جذابیت ها آیا دلیل به فالو کردن شما وجود دارد ؟ خیرررررررر

دلیلی به مخاطبتان بدهید که شما را دنبال کنند، دیدن تلاش یک شخص در راستای موفقتش را  همه دوست دارند، مثلا ۳۰۰۰ قسمت فیلم یانگوم، عملا کلیت فیلم جذابیت نداشت ولی دیدن تکاپو یانگوم برای موفقیتش حس خوبی می داد

آدم های عبوسی نباشید و از طرفی لوده نیز نباشید، همیشه به این فکر کنید که بچگونه می خواهید مطرح بشوید و به چه نامی شناخته می شوید، چه عنوان هایی به شما می دهند، سعی کنید به گونه ای خودتان را مطرح کنید که عنوان هایی که در ذهنتان هست فراگیر شود. آیا می توان کسی را مجبور به فالو خود کنید؟ مسلما خیر، پس زمان بگذارید و مخاطب خود را بشناسید و چیزی که او علاقه دارند را بنمایش بگذارید.

آیا فصای مجازی و اینستاگرام به تنهایی عامل موفقیت شماست ؟؟؟ خیر

این فضا ها به گونه ای اشباع شده اند که شما اگر همه ی موارد بالا هم رعایت کرده باشید و آدمی خلاق نباشید باز دیده نخواهید شد. سعی کنید برای بیان خودتان برنامه ای داشته باشید مغز مخاطبان را با تعداد بالای پست های خود بدرد نیارید به صورت منظم در طول روز پست کنید.

از طرفی دیگر قرار نیست شما متولی حرکات های اجتماعی، هنری، مذهبی و هر موردی دیگر باشید، مسیرتان را ادامه بدهید و اگر واقعا چیزی، اتفاقی جنبشی رخدادی با روحیات شخصی شما ارتباط داشت به اشتراک بگذارید.

مثال: طرف تا دیروز تنها چیزی که دیده بود جمونگ بوده، حالا پیام تسلیت فلان چهره ی هنری اسپانیایی را گذاشته.لاف نزنید، با مخاطبان خود صادق باشید، بدست آوردن اعتماد افراد کار سختیست ولی کسب عدم اعتمادشان راحت ترین کار، دروغ گو نباشید.

براساس این اصول هر روز پیشرفت خواهید کرد تا زمانیکه به چیزی که می خواهید برسید که این برمی گرده به خواسته ی شما و جاییکه که خودتان را دیده اید.

دیدگاهتان را بنویسید