دیجیتال مارکتینگ ۱۰۱ بخش دوم, موقعیت برندتان را مشخص کنید

به دوره دیجیتال مارکتینگ خوش آمدید

الان شما می دانیم که چه مشکلی را حل می کنید، در ادامه باید موقعیت برندتان را مشخص کنید، این مرحله به شما در درک بهتر تمایزتان با رقیب هایتان کمک می کند، و این دانش به شما در فروش بهتر محصول یا سرویس هایتان کمک میکند.

در ادامه به تعدادی سئوال باز می بایست جواب دهیم

سئوال اول : وجه تمایز شما چیست ؟

در مثال اول تاکسی اینترنتی، می توان به مواردی چون، سرویس بهتر ، قیمت کمتر یا خدمات تکمیلی بیشتر اشاره کرد و مرتبط با این کافه، کیفیت قهوه و سرعت ارائه محصول و اما پاسخ مدیریت کافه

سئوال دوم: چرا این کار انجام می دهید؟

چه دلیلی دارد شما این کار انجام می دهید چرا کار دیگری انجام نمی دهید چه الزامی در انجام این کار دارید با خودتان صادق باشید، درآمد زایی دلیل محکمی نیست هر کاری می تواند شما را به سطح مالی مد نظرتان برساند چرا این کار؟ از پاسخ های قبلی استفاده کنید؟ چرا این کار دنیا را مکانی بهتر می کند؟ این دو سئوال را پاسخ بدهید، شرح یا بیانیه موقعیت برند شما مشخص شده است

الگوی این قسمت

برای (مشتریان هدف)
کسانیکه (مشخص کردن نیاز یا فرصت کاری)
(اسم محصول) یک (دسته محصول) است.
آن (وضعیت نقاط کلیدی برتری)
برخلاف (رقبا)
(اسم محصول) (دلیل اصلی تمایز)


مثال:

برای سرویس تاکسی اینترنتی

برای کلیه مردم یک جامعه کسانیکه نیاز به کار دارند یا در هر لحظه احتیاج به سرویس تاکسی دارند، تاکسی پلاس مثلا یک سرویس اینترنتی یرای همین منظور است. تاکسی پلاس با تکیه به سرورهای قدرتمند بدون هیچ گونه تداخل نرم افزاری و تسویه حساب در لحظه با راننده اطمینان کافی به مسافر در دسترس بودن این سرویس و به راننده در دریافت دستمزد خود در لحظه را می دهد برخلاف رقبا که در ساعات شلوغ دچار اختلال در شبکه خود می شوند و تسویه حساب راننده ها را دو روز بعد انجام می دهند.

حالا این الگو برای کافه مثالی

برای پزشکان که نیاز به تمرکز بیشتر در طی روز دارند و از طرفی به علت حجم ترافیک بالای مریض ها دچار خستگی می شوند اسپرسو پلاس کافه رست، قهوه ای گرم و مطبوعیست که به آنها انرژی کافی برای ادامه روز می دهد. گرم بودن و با کیفیت بودن بر خلاف کافه های دیگر اسپرسو پلاس را نوشیدنی محبوب پزشکان این منطقه کرده است.

بار دیگر به سئوالات این قسمت و قسمت قبل فکر کنید و جداول پی دی اف را تکمیل کنید.

 

 
 

دیدگاهتان را بنویسید