دیجیتال مارکتینگ ۱۰۱ بخش دوم، مخاطبتان را پیدا کنید

به دوره دیجیتال مارکتینگ خوش آمدید

 

الان هویت کسب و کارتان را مشخص کردید، و مسلما می دانید که تمایز شما به رقیبانتان چیست، در این مرحله یک گام به سمت شناخت بیشتر مخاطبهایتان پیش میریم.

قبل از هر چیزی، سوال اینکه مشتری های فعلی تان را چگونه پیدا کردید؟

در ابتدا با دایره ی وسیعی از علاقه مندان به سرویس ها و محصولات شما شروع می کنیم و سپس دایره را تنگتر می کنیم.

مثال می زنیم برای فروشگاه پوشاک مردانه هاکوپیان، دایره وسیع کلیه افرادی هستند که علاقه مند به پوشاک مردانه کلاسیک هستند. این دایره به تنهایی طیف وسیعی از آقایان را شامل می شود. دایره را تنگ تر می کنیم آقایانی که علاقه مند به پوشاک رسمی و کلاسیک هستند. دایره را تنگ تر می کنیم آقایان رده سنی ۳۰ سال به بالا، ملاک انتخاب این سن، نیاز این رده ی سنی به چنین پوشاکی است چرا چون اکثرا در این سن افراد در جامعه ایران به مشاغل مطلوب خود نزدیک شدند، وکیل ها، مدیران و کلیه پرسنل اداری. در ادامه دایره تنگ تر می کنیم براساس سابقه خرید و حجم خرید افراد می تواند به آمار دقیقتر برای تنگ تر کردن دایره آخر رسید

کلید اصلی موفقیت شما در ادامه راه حل کردن مشکلات این دسته مخاطبین است، هر دسته ای ، هر فردی به گونه در زندگی دارای چالش های بسیار است از کلمه ی چالش استفاده کردم چرا چون قالبا این مشکل نیست یا درد نیست که شما بخواهید حل کنید مسلما این دو واژه مشکل یا درد شامل طیف محدودی از کسب و کارها می شود. چه چالشی از زندگی این افراد شما حل می کنید، اخیرا در دوران کرونا با وجود نیاز مردم این دسته به پوشاک مردانه با وجود الزام هایی مثل حفظ فاصله اجتماعی یا عدم حضور در مکان های شلوغ گروهی اقدام به ارسال ون های حاوی پوشاک به منزل یا محل کار مشتریان خود کرده اند. چالش اصلی گروه ما نیاز به خرید محصول با کیفیت، شیک و از طرفی ست زدن و ترکیب کردن لباس ها با همدیگر معمولا توسط تیم های فروش برای مشتریان انجام می شود. این دسته افراد لباس خود را ابزار کار خود می دانند.

نکته بعدی حل کردن این چالش ها معمولا چالش های جدیدی ایجاد می کند، مثال واضح بزنم زمانی در ارتباط بودن افراد به گونه ی امروز چالشی بزرگ بود امروزه چالشی خیلی ها عدم در دسترس بودن در زمان های خاص است. برای همین در گوشی ها گزینه سایلنت به وجود آمد در سال های بعد گزینه ی do not disturb یا عدم مزاحمت و در ادامه مفهوم تلفن کار تلفن شخصی مطرح شد.

مخاطبتان را رها نکنید. همراهش باشید شما قرار نیست با حل کار یک چالش او را در دنیایی از چالش های جدید رها کنید. این کلید موفقیت شماست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید