منوی دسته بندی
رزومه

دیجیتال مارکتینگ ۱۰۱ بخش دوم, پیشنهاد فروش منحصر به فرد

به دوره دیجیتال مارکتینگ خوش آمدید

در این ویدیو تصمیم داریم با آموخته هایمان در پست های قبلی، یک مرحله “پیشنهاد فروش منحصر به فرد” جلو بریم. شباهت هایی با ویدیو های قبلی این قسمت دارد ولی کمی متفاوت است و دانشی که در این ویدیو کسب می کنیم به ما کمک می کند تا محصولات یا خدماتمان را به گونه ای بفروشیم که بیانگر تمایز ما در هویت و استایل کسب و کارمان است.

سئوال اول:چه شرکت یا مجموعه هایی شبیه شما وجود دارد؟

با دانستن این موضوع ما می توانیم بفهمیم چگونه خودمان را از آنها متمایز کنیم. برای انتخاب رقیب کاری یا گروه های کاری مشابه همیشه مد نظر قرار بدید مسلما گروه هایی دقیقا مشابه شما وجود ندارد و همگی حداقل در یک تفاوت ۲۰ درصدی با شما هستند، بهتر است مجموعه از رقیبان کاری مدنظر قرار بدهید که قالبا با شما تفاوت سطحی بالاتر دارد. انتخاب یک رقیب کاری قوی تر به شما در افزایش استاندارد ها و پیش برد هر چه بهتر و سریع تر کمک می کند.

سئوال اول:پیشنهاد منحصر به فرد شما چیست؟

مثال می زنم تا بیشتر برایتان ملموس شود

در کشور ما با وجود تعدد سرویس های پستی، هیچ کدام سرویس تحویل مرسوله ۲۴ ساعتی ندارند و اگر مرسوله شما در زمان عصر به مقصد برسد اگر فردا تعطیل نباشد بدست شما می رسد، شرکت پستی را تصور کنید که سرویس تحویل ۲۴ ساعتی دارد و این سرویس می تواند نقطه تمایز پررنگ شما باشد ولی یادتان باشد تکرار می کند وجود این سرویس به تنهایی باعث موفقیت شما نمی شود شما می بایست سرویس های استاندارد را در سطح کیفیت رقیبان خود ارائه بدید و در ادامه این سرویس را اهرمی برای تمایز قرار دهید.

زیست شبانه در کشور ما هنوز به گونه ای که در کشور های پیشرفته مرسوم است اجرا نشده است، برای همه ی ما پیش امده است که در ساعاتی ما بین ۱۲ الی ۴ بامداد نیاز به سفارش شام داشته باشیم، در شهر تهران مجموعه های این سرویس را دارند ولی در اکثر شهر های دیگر خیر، رستورانی تصور کنید که با رعایت همه ی استاندارد ها ذکر شده این سرویس نیز ارائه دهد.

و همه ی این موارد نقاطیست که ما ورود می کنیم و تمایزخودمان را نشان می دهیم، در انتهای این فصل از چند کسب و کار این سئوال ها پرسیده می شود که با مثال های زنده بیشتر آشنا شوید.

خوب فکر کنید و پیشنهاد فروش منحصر به فرد خودتان پیدا کنید و این راهکار بزرگترین ابزار شما برای موفقیت کسب و کار شماست.

 
Payamseidi وب‌سایت
Filmmaker/Digital Media Specialist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: