دیجیتال مارکتینگ ۱۰۱ بخش دوم، ایده ی کسب و کار خود را بسنجید

به دوره دیجیتال مارکتینگ خوش آمدید

شما فکر می کنید ایده ی کسب و کار شما فوق العادست اما تا زمانی که مردم واقعا محصولات شما را خریداری نکنند و یا از سرویس های شما استفاده نکنند شما نمی توانید مطمئن باشید.

مرحله بعد سنجش کسب و کار شماست، برای این منظور من دو راه کار پیشنهاد می دهم

راه اول پیدا کردن کسب و کارهایی با ایده ی کاری شماست، بررسی کنید چه حجمی مخاطب دارند در ادامه ببینید آیا آنها کارها را به همان روالی که شما انجام می دهید انجام می دهند، این اطلاعات را می توانید از بررسی شبکه های اجتماعی کسب کنید و یا اصطلاحی داریم به نام تجربه مشتری، به رقیبان کاری خود مراجعه کنید در قالب مشتری از آن خرید کنید و خدماتشان را بسنجید سپس در قالب مشتری به کسب و کار خود سر بزنید و کیفیت کار را بسنجید. آیا شبیه ترین رقیب شما در وضعیت مطلوبی است یا خیر؟

مطمعن باشید نوترین ایده نیز در نقطه ای از جهان همزمان در حال پیاده سازی است، در اینترنت جستجو کنید روال های موفق بود آنها را بررسی کنید مطمعن شوید که شیوه های شما نیز به گونه ای صحیح جلو می رود.

کپی موفق خود عامل موفقیت است. این یک قانون طلاییست در صورتی که از کسب و کار موفقی کپی صحیح بکنید مطمعنا شما نیز موفق می شوید.

راه حل دوم استفاده از نظر سنجی است، نظر سنجی می بایست به صورت سئوال های مستقیم نباشد چون در راستی آزمایی جواب ها اختلال ایجاد می کند سعی کنید با سوال های کارشناسی شده در شبکه های اجتماعی یا حتی بصورت فرم های کاغذی از مشتریانتان نظر بخواهید مطمعن باشید اطلاعات خوبی برای بهبود شما کسب خواهید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید